Jak założyć firmę szkoleniową

Zalety:

  • minimalny koszt założenia działalności
  • usługi charakteryzujące się wysoką marżą
  • sami powiększamy swoją wiedze
  • nienormowany czas pracy

 

Priorytetem w firmie szkoleniowej jest strategia. Dziś szkolimy się niemal z każdej dziedziny. Nie tylko biznesu, ale również z branży rynkowej czy elementy związane z rozwojem zawodowym, pracą, finansami jak również szkolenia marketingowe, komputerowe, interpersonalne, rękodzieła.

Dziś dzięki kursom, szkoleniom możesz nabyć dodatkowe umiejętności a co za tym idzie poszerzyć swoje kwalifikacje. Zastanówmy się w czym jesteśmy najlepsi i w jaki sposób chcemy te wiedzę przekazać.

Szkolenia z psychologii może prowadzić każdy instruktor, nie musi mieć ukończonych żadnych studiów, ale jeśli chcemy wystawić komuś Certyfikat uczestnictwa i ukończenia danego kursu musimy mieć taki Certyfikat jako firma lub rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego lub zatrudnić wykwalifikowanych psychologów.

 

 

PUKNT 1 - Strategia

 

Zaczynamy od rozpoznania rynku i przygotowania odpowiedniego biznes planu. Sprawdź, czy na Twoim terenie działają inne firmy szkoleniowe i jaki zakres usług proponują. Dokładnie przemyśl i ustal, jakiego rodzaju szkolenia będziesz mógł prowadzić. Jeśli zastanawiasz się nad szkoleniami z zakresu budowlanki, a w twoim regionie nie ma firm, które mogłyby z nich skorzystać, zrezygnuj. Jeśli zaś jesteś informatykiem lub specjalistą od księgowości, a w twojej okolicy działa sporo instytucji i przedsiębiorstw, które potrzebują merytorycznego wsparcia w takim zakresie, pomysł na firmę szkoleniową może okazać się strzałem w dziesiątkę.

 

PUNKT 2 - Tematyka

 

Następnie zaplanuj tematykę szkoleń i określ terytorium, na którym będziesz działał. Zastanów się, ilu szkoleniowców będziesz potrzebował. Zorientuj się, jakie wynagrodzenie możesz im zaproponować. Opracuj strategię działania. Kiedy już wykreujesz w swojej wyobraźni działalność, to oszacuj koszty związane z biznesem. Jest to bardzo prosty sposób na przekonanie się, ile będziesz potrzebował pieniędzy na start i ile będziesz mógł zarobić.

 

PUNKT 3  - Reklama

 

Bez odpowiedniego marketingu i wypromowania swojej osoby nic nie zdziałasz. Warto pomyśleć o wzięciu udziału w przetargu w instytucjach państwowych, zajść do firm już istniejących. W dzisiejszej dobie dotacji Unijnych warto też odwiedzić instytucje zajmujące się tego typu branżą, przecież szkolą one osoby pozyskujące dotacje.

 

PUNKT 4 - Koszty 

 

Laptop 3000 zł
Rzutnik 1000 zł
Kamera 2000 zł
Aparat 1500 zł
System nagłaśniający 1000 zł
Reklama, banery, ulotki 1500 zł
Strona Internetowa 1500 zł
Materały edukacyjne 2000 zł
Transport (w zaleznosci od odległosci) 500 zł
Wynajem sali 1000 - 3000 zł
Drobny katering 10 zł osoba